Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Ascendent ve znameních
    Ascendent neboli vycházející znamení je znamení zvěrokruhu, které leželo nad místem vašeho narození v čase, kdy jste se narodili. Vycházející znamení je výchozím bodem astrologického diagramu a je považováno za jeden ze tří nejdůležitějších faktorů při určování naprostého středu horoskopu. Další dva jsou postavení Slunce ve zvěrokruhu, neboli vaše sluneční znamení, a postavení Měsíce ve zvěrokruhu v den vašeho narození, čili Měsíční znamení. Sluneční znamení představuje vaši základní povahu. Ascendent, vycházející znamení, je aktivním projevem této osoby, představuje způsob, jakým přistupujete k životu, jak čelíte jeho problémům a jak se projevujete vůči ostatním. Způsob, jakým se jevíte světu, váš fyzický zjev. Charakteristiky vycházejících znamení vám také umožní zběžně nahlédnout do povah ostatních lidí, porozumět lidem ve vašem životě, ať už to jsou milenci nebo přátelé.
     Znamení ascendentu je na člověka obvykle "šito" mnohem více než sluneční znamení - obvykle "souhlasí" více. Aby však vše nebylo tak jednoduché, je charakteristika a události podle ascendentu ovlivněna (a obvykle značně) též přítomností planet v I. domě (hrot I. domu = Ascendent) nebo např. faktem stojí-li některé planety v nějakém aspektu k Ascendentu.
    Poznámka: Jak je výše psáno, Ascendent není totéž, co sluneční znamení, tzn., že je-li někdo např. Rak je málo pravděpodobné (nikoli však vyloučené), že bude mít raka i v Ascendentu).
     
Beran Býk Blíženci Rak
       
Lev Panna Váhy Štír
       
Střelec Kozoroh Vodnář Ryby
 

Poslední úprava stránek: 12. března 2011