Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Partnerský horoskop

Štír (Scorpius)

Vztahy Štírů ve zkratce

BERAN - Výbušný
ŠPIÓN A VŮDCE - Je to, jako když se potká oheň s ledem; zpočátku spousta vášnivého syčení a tání, ale vaše živelné povahy budou nevyhnutelně jedna druhou ohrožovat, což způsobí zuřivost a odpor. Štír začne s opovržením považovat beraní přímočarost za hloupost, a Beran nebude moci vystát skryté psychologické děje, probíhající ve Štírově podvědomí. Zde je nutná zcela zásadní upřímnost.

BÝKA - Mocný
ŠPIÓN A BANKÉŘ - Býk chce udržet věci stabilní a takové, jaké jsou; Štír chce proniknout k jejich skrytému emocionálnímu jádru. Země a Podsvětí se spojily, ale žárlivě si střeží svá vlastní království. Aby toto vášnivé spojení fungovalo, oba musí respektovat to, jak jsou rozdílní, a přitom závislí jeden na druhém.

BLÍŽENCI - Neomalený
ŠPIÓN A ŠPRÝMAŘ - Blíženec věci zlehčuje, zatímco Štír jde do hloubky. Mohli byste se dohodnout, ale Štír vnímá lehkost Blíženců jako prostořekost a citovou neupřímnost. Blíženec považuje Štírovu hloubku za falešnou a obtížnou, takže se vykrucuje ještě víc. Může dojít ke zvláštním milostným pletkám, ale rozhodně to nebude klidný svazek.

RAK - Emocionální
ŠPIÓN A MATRIARCHA - Můžete spolu fungovat velmi dobře, pokud se shodnete na citových prioritách a nepodlehnete dojmu, že byste měli být jeden pro druhého vším - dojmu, který zpočátku budíte i přijímáte. Měli byste to vyřešit co nejdřív, protože jako hluboce emocionální bytosti byste později mohli zjistit, že vám chybí jakýkoli prostor či nálada pro vyjednávání.

LEV - Nebezpečný
ŠPIÓN A VLADAŘ - Tato mocná znamení mohou být v žárlivém sporu. Aby se konflikt zmírnil, měl by Lev to, co odsuzuje jako štíří pokoutnost, chápat spíše jako psychologické uvědomění, které se neobejde bez lví šlechetnosti ducha, zatímco Štír by měl to, čím opovrhuje jako lví svévolí, považovat pouze za naivitu, která potřebuje hluboký štíří vhled.

PANNA - Svízelný
ŠPIÓN A RÁDCE - Rozvážnost Panny může Štíra naučit moudrosti nic nepřehánět, zatímco štíří emocionální vhled může Panně pomoci, aby nebyla tak svatouškovská. Ale tato výměna bude fungovat pouze tehdy, když budete oba vědomě s tímto "obchodem" souhlasit. A i když souhlasit budete, může vás taková vzájemná očista oba vyčerpat.

VÁHY - Náročný
ŠPIÓN A DIPLOMAT - Je víc než pravděpodobné, že nevědomky pracujete proti sobě, Váhy si totiž přejí poctivý a úctyhodný protějšek, ale Štír touží po něčem hlubším a temnějším. Příjemné a přátelské chování Vah vnímá Štír jako povrchní a kýčovité, a proto s ním Váhy posléze jednají v rukavičkách, což způsobí, že je Štír ještě zatvrzelejší. Buďte upřímní - ale také spravedliví.

ŠTÍR - Intenzivní
DVA ŠPIÓNI - Rozumíte jeden druhému, protože oba obýváte stejný svět hlubokých citů a temných tajemství. Jestliže se dokážete vyhnout přízraku zrady, který ohrožuje nepostradatelnou důvěru, pak bude váš svazek trvalý a nepochybný. Bylo by moudré vzájemně kontrolovat/respektovat své slabiny, dokud riziko nepomine.

STŘELEC - Podezíravý
ŠPIÓN A KNĚZ - Oba milujete moc, ale zatímco Střelec ji projevuje otevřeně, Štír ji používá skrytě. Vaše definice pravdy jsou velmi odlišné. Proto je pro vás těžké číst jeden v druhém, z čehož plynou rozpaky a vytáčky. Důvod, proč jste spolu, je pro střelce nutnost naučit se trochu taktnosti a pro Štíra otevřenosti. Pokud ne, bude to pouhá "paranoia".

KOZOROH - Prospěšný
ŠPIÓN A PREZIDENT - Můžete být jeden pro druhého velmi užiteční. Nezní to příliš romanticky, a ani nemůže, protože jste věcný, praktický pár. Přesto je úkolem Štíra připomenout Kozorohu, že je koneckonců emocionální bytost, zatímco Kozoroh má Štíra naučit, že zneužívá své emocionální svody na vlastní nebezpečí. Je to mocná dvojice, v dobrém anebo ve zlém.

VODNÁŘ - Frustrující
ŠPIÓN A REFORMÁTOR - Postupujete tak rozdílně, že snadno jeden druhého zmatete. Štír chce intriky a citové uspokojení; Vodnář má sklon spíše odhalovat "pravdu" a tíhnout k věcem, které dávají smysl. Pokud navzájem neuznáte oprávněnost svých požadavků, budete oba podráždění.

RYBY - Intuitivní
ŠPIÓN A SPASITEL - Váš svazek je silný, ale zvláštní. Váš vztah obsahuje hluboké a tajemné prvky, které se odhalí pouze tehdy, až se čas naplní - a možná ani tehdy ne docela. Protože jste oba intuitivní a citoví, jste naladěni na tento skrytý proces a jste věrní jemu i jeden druhému - tedy s výjimkou občasných úskalí.
Použitá literatura: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck
 

Vztahy Štírů podrobně

Štír – beran
Tento zvláštní a dynamický vztah je založen na vodě a ohni. Aktivita obou je velmi silná, protože se kloubí vášnivost ohnivého Berana se smyslností psychicky silného Štíra. Pokud se tento vztah rozhoří naplno, je to peklo, nebe a ráj. V milenecké oblasti je to přímo nirvána. V manželské pak galeje. Žena Štír je v tomto vztahu inkvizičním partnerem, který potřebuje svého Beránka vlastnit. Komplet, fyzicky i psychicky. Muž Štír svou partnerku udělá na sobě závislou, a pak s ní nestydatě manipuluje. Do té doby, než to partnerka Beranice prohlédne a práskne za sebou hlasitě dveřmi. Navždy. Tady prostě není cesty zpátky. Je to jako boj na život a na smrt! V pracovních poměrech je lepší mít nadřízeného Berana, jelikož je tolerantnější, než nevypočitatelný a mlčící Štír. Ten vždy všechno postřehne, a taky nikdy nezapomene. Pak to vybalí na stůl naráz a máte padáka. S šéfkou Beranicí se dá smlouvat, s šéfkou Štírkou v žádném případě. Jako rodiče jsou tito dva svým dětem naprosto oddáni. Děti jsou jejich modlou, a tak je tento vztah obdařen i vícečetnými potomky. Na svých dětech velice lpí. Posléze se stávají i skvělými prarodiči a jsou pak pro mladé domácnosti přímo nepostradatelní. A to i v případě, že projdou rozchodem, což je v této kombinaci velmi často. Po rozchodu se jejich vztah stabilizuje, jsou více spřáteleni na volné noze a lépe spolu vycházejí, než v pevném manželském svazku. Tento typ vztahu velmi často odkládá první sňatek až po třicítce.

Štír – býk
V astrologii je to jedno z nejvíce dynamických znamení. Býk je zemsky stabilní a živočišně smyslný, má rád jistotu. Štír je zase nesmírně přitažlivý zvláštním příslibem bezedných hlubin své temné sexuality. Zřídka kdy je Štír sbalen Býkem, bývá to naopak. Štír je ten, kdo Býka dostane plně pod svou kontrolu. Hlavně ženy Štírky mají mimořádně magickou přitažlivost pro muže, který je schopen jim doslova položit k nohám sebe i svůj majetek. Štír muž si svou Býčici vyhlédne a zmagnetizuje ji svým šarmem a horoucím, vše slibujícím pohledem. Protože jsou to obě znamení majetnická, velmi rychle se na vztah adaptují a ve vztahu se doslova zahnízdí. Býk potřebuje partnera vlastnit zejména fyzicky, Štír nejen fyzicky, ale i psychicky. Je to jako zlatá pavučina, ve které se oba dokonale zamotají. Sex je tady výjimečný, a také mimořádně kvalitní. Je zdrojem odpočinku a neustálého upevňování vztahu. Jako partneři v práci se k sobě moc nehodí a to rozdílným přístupem k pracovním povinnostem. Vhodnější je ovšem nadřízený Býk, než nadřízený Štír. Štír nadřízený nikdy nic nepřehlédne, nezapomene, a také neodpustí. To je pak těžké pořízení. Býk podřízený je dostatečně umanutý, aby vydržel tenhle psychologický nátlak, a časem dokáže šéfa Štíra ignorovat jak družstevní lány. Je to jediná taktika, která na Štíra platí. Své děti milují oba dva a jsou vzornými rodiči. Pokud ze vztahu někdo odchází, tak je to vždy Býk. Obyčejně dopadem poslední kapky své trpělivosti, kdy pohár jeho neskutečné benevolence definitivně přeteče. Ale to také pak navždy.

Štír – blíženci
Pokud svede osud dohromady vzdušného Blížence s vodním Štírem, je to něco, nad čím obyčejně i Vesmíru zůstane rozum stát. Štíry dle jejich mínění nepřitahují nechutně povrchní a bezuzdně užvanění Blíženci, a tak pokud se nějaký Štír zapomene s jakýmkoliv Blížencem, ocitl se zřejmě v okamžiku nejvyšší nouze. Obyčejně muž Štír svou blíženeckou partnerku využije k nárazovým setkáním, a ta spoléhá na kvalitní sex a příjemnou svobodu v oboustranném servisu. Jiné to je u ženy Štířice, která svého Blíženečka nejdřív uhrane a pak doslova omotá jako kudlanka zlaté vejce. Vše mu naprosto vyhovuje a se vším je dokonale smířen. Je zvláštností, že čím déle je Štír ve vztahu se svým blíženeckým protějškem, o to více k němu přirůstá. Nakonec si na něj natolik zvykne, že ho hlídá na každém kroku a podniká naprosto šílené manévry, aby zjistil, kde zrovna jeho majetek poletuje. Je nabíledni, že tohle nemůže mít dlouhého trvání. Ze vztahu nakonec odejde sám Blíženec, a to preventivně přestěhováním se na opačný konec světa. Spolupráce v zaměstnání se daří zřídka a vesměs se nedoporučuje. Šéf Štír si tady velmi rychle zasedne na podřízeného Blížence, a ten velmi brzy zvedá kotvy a odfrčí radši jinam. Opačně šéf Blíženec dlouze, někdy i celé roky krouží kolem své podřízené Štířice, až nakonec absolutně vyčerpán a se ztrátou kytičky odletí posléze do důchodu. Společné děti vychovává Štír a Blíženci jsou k výchovným úkonům připouštěni se špatně skrývanou nedůvěrou zřídkakdy a pouze zcela svátečně.

Štír – rak
Dva vodníci si dali společné rande pod Hvězdami tušíce, že by z toho mohlo vzejít i něco fajn. Mají pravdu! Jejich intuice je přímo posvátná, a tak jdou neomylně za svým cílem vytrvale a naprosto úžasně. První impuls dává paradoxně Ráček a Štír je doslova schlamstnut jako jednohubka. Rak se v něm zhlídne natolik, že zrcadlení jeho emočních hlubin dokonale nabudí ponor Štíra do rovněž perfektní hlubinné výkonnosti, ovšem také erotické. Synchronizace v dolce a následně forte v režii Štíra je zcela mystická, a tak sex dostává úplně jinou úroveň chápaných prožitků. Je jako štírovské občerstvení, jako ráčkovská studánka křišťálové vody pro oba dva. Není divu, že sex je tady silným celoživotním poutem. Je lepší, když ve vztahu je muž Štír a žena Račice. Je tady větší úcta a tolerance bez ochromující žárlivosti. Pokud je muž Rak a žena Štířice, je o možné majetnicko nevyzpytatelné vztahy postaráno. Obyčejně muž Rak tady trpí neprůstřelností své partnerky. Fantazie je mocná čarodějka a může být příčinou jeho sexuálního kolapsu, neb bojuje jako Don Quichot s větrnými mlýny svých vlastních žárlivých přeludů. Ze vztahu pak odchází paradoxně Rak, neb si jde léčit své sexuální neduhy k jiné partnerce. Ovšem navždy. Štírka nezapomíná, neodpouští a nebere polepšence zpět. Děti milují oba dva, a to velmi. Z těchto vztahů se rodí i více potomků. Štír šéf je neprůstřelný pedant, který si vždy umí počkat na vaše nedostatky. O něco lepší je šéfka nebo šéf Rak, který se potřebuje z času na čas opřít o duševní sílu svého podřízeného Štírka a slovně se mu občas vyplakat na rameni.

Štír – lev
Je to jeden z nejméně pochopitelných vztahů, které zvěrokruh nabízí. Setkává se tady oheň a voda v podobě Krále Ludvíka XIII. a jeho šedé eminence kardinála Richelieua. Tady je ovšem silnější Štír. Lev má sílu fyzickou - ohně a Štír psychickou - vody. Ta nakonec ve vztahu vítězí, převálcuje a zpacifikuje Lva tak, že nakonec odchází jako poražený a Štír je vítězem. Ale vědí to pouze oni dva. Pro veřejnost je hvězdou Lev a Štír tím, který je v pozadí. Vyhovuje to skvěle oběma. Ovšem pouze po dobu, dokud si Štír svého Lva váží. Je to nakonec pak Štír, který od své Lvice odchází, protože není sto unést její věčné žárlivé výslechy. O něco lépe je na tom žena Štírka, která svého Lva drží zkrátka a pevně v rukou tak, aby moc nevyskakoval a zároveň byl plně použitelný. Zejména v sexu, protože nemá ráda žádné odbývání. Celer, křen, česnek a cibule jsou jedním z hlavních ingrediencí v pokrmech, kterými Štíři dopují své Lvíčky, aby dlouho vydrželi. V podřízené roli si Lvi nelibují. Štír je své Lví podřízené velmi nápomocen, hlídá si ovšem pečlivě svůj majetek a nese tuze nelibě, pokud mu jeho Lvice zanáší do jiné kanceláře. K nevěrám tady dochází často a s gustem pravého gurmána. Když Štíří partner má hry na slepou bábu dost, svému Lvu to zatrhne. Paradoxně ovšem nedochází k rozvodu, pouze ke zkvalitnění vztahu a druhým líbánkám. Jako rodiče své děti hýčkají a dopřávají jim všeho vrchovatě. Nejsou výjimkou také pořádní rozmazlenci, které život teprve vycepuje a přivede náležitě k následné pokoře.

Štír – panna
Poměrně velmi praktické spojení země a vody. Vodní Štírka je starosvětským, Panenkovsky nevinně stavěným fluidem, které z této nepozemské bytůstky vyzařuje fascinaci do té míry, že zapomene na všechnu opatrnost. Nechá se sebou manipulovat, jako by byla v posledním tažení WooDoo, a pokud se někdy probere, je už pozdě. Zato muž Štír svou Panenku nejdříve pořádně prověří, jestli se nebude ulejvat v sexu a jestli má dostatečnou výdrž. Pokud uspěje, má vyhráno. Oboustranný vztah má dobré ambice a časem se vytvoří mezi partnery silné pouto. Děti ze vztahu narozené mají naprosto ideální rodiče, kteří dbají nejen na jejich zdraví, školní prospěch a sportovní vyžití, ale taky se snaží, aby jejich duševní i duchovní rozhled byl všestranný a vzdělání šlo do hloubky. Proto není divu, že i v dospělosti pouta drží jako pupeční šňůra a rozvětvené rodiny vychovávají spolu další generaci. Vztahy pracovní jsou velmi slibné a doporučují se. Štír je ke své podřízené Panence vstřícný a vysloveně ji nadržuje před ostatními. Šéf Panna svou podřízenou Štírku zbožňuje a je jí zcela psychicky i fyzicky oddán. Což tvrdí neustále, ale nikdy není k naplnění plně připuštěn. Šéfová Štírka svou podřízenou Panenku bere jako osobní inventář, říká mu laškovně kocourku, a když má svůj den, tak ho ovšem dokonale přehlíží. Šéfová Panna na svého Štírka neskutečně žárlí a sekýruje všechny ženy včetně uklízejících důchodkyň v dohledu, počínajíc ranním kuropěním a končíc odpískáním konce pracovní doby.

Štír – váhy
Je to jedno z nejdynamičtějších a nejvášnivějších spojení z celého zvěrokruhu. Nebe a žár s pozemskou Nirvánou, sladkou ambrou v akční koncovce vrcholné extáze. Nic není tak úchvatného, než když se skloubí krása s příslibem erotického náboje. Sex je tady výjimečně kvalitní, a také životně důležitý. Konzumuje se jako skvělé staré burguňské plnými doušky. Muž Štír je svou Váhou dokonale okouzlen a neúnavně ji tahá okamžitě do svých komnat. Váha po počátečních romantických drahotách se nechává nakonec plně strhnout a málem upálit v žáru vášně svého Štírka, který z ní vydoluje přímo Máří Magdalénu. Tuzexově vypadající muž Váha, je akčně polapen Štířicí, že si ani neuvědomí, že spadl jak pavouk do sítě Kudlanky nábožné. Po čase zjistí, že je to zlatá pavučina, ze které není úniku, a pokud měl náhodou nějaké to kilo navíc, má teď spíš opačný problém, a to aby nevypadal jak silně opotřebovaná vana v posledním držení před rozpadem. Z posledních sil sebezáchovy se vybičuje uvést vztah do normálního funkčního chodu, bez výhledu na rakev a předčasný pohřeb. Děti jsou zde vesměs počaty velmi brzy, neb tenhle vztah si vesměs dělá srandu z nějaké antikoncepce a pak na to dojíždí. Děti jsou pro vztah ovšem požehnáním a teprve u nich se oba dva zklidní a dozrají. Vztah tak drží paradoxně jak lepidlo a dítě je přímo modlou. Často mají pouze jedno dítě, jako by ani nebyli schopni svou lásku rozmělnit na více potomků. Jako kolegové na pracovišti se snášejí velmi dobře a také rádi spolupracují.

Štír – štír
Pokud se potkají ve vztahu dva Štírci, je to vždy něco osudového. Jsou k sobě přitažena dvě psychicky velmi silná vodní znamení, která nejsou ochotna smlouvat v ničem, a každý chce mít ve vztahu navrch. Štír se zřejmě narcisticky zhlídne v zrcadle, má pocit, že potkal vesmírné dvojče, pouze opačného pohlaví. Jakoby se v něm probudily všechny skryté protipóly elementů, které nemohl přirozeně přes sebe rozvinout a potřeboval k tomu zrcadlový efekt. Splynutí Duší je výjimečné, a také sex je skutečným mystickým obřadem. Je s podivem, že vesměs první podnět tady dává Štírka, kterou fascinuje šílený exemplář, který jí nenechá ani na okamžik v klidu. Prozkoumání je důkladné a Štír se nechává prozkoumávat dlouze a rád. Je tady jasné, že si musí ve vztahu okamžitě vymezit svá teritoria, kde nevstoupí noha toho druhého, neb by rychle došlo k uštknutí. Dva Štíři vydrží pohromadě pouze tehdy, jestli se navzájem uznávají, váží si sebe a ctí se. Respekt je pro ně mantinelem, funguje jako tenká pavučinová niť v éteru, který je zastaví, aby nešli dál. Štíři fungují v rozpětí, buď všechno, nebo nic, buď miluji, nebo nenávidím, buď jsem nadšen, nebo jsem zhnusen. Je to vždy zrcadlení. Čili Štír je v přirozené rovnováze tak 2 minuty před smrtí, což je pozdě. Jakmile se tenhle éterický tenoučký mantinel zničí, začíná peklo na zemi a Štírci bojují spolu na život a na smrt. Tady není cesty zpátky. Pokud ovšem budou ve vztahu hrát férově, budou se ctít a milovat, je to jeden z nejúžasnějších a nejpožehnanějších vztahů z Vesmíru.

Štír – střelec
Velmi pohodářský vztah, který obyčejně aktivuje veselý a bezprostřední Střelec, který je tuze zvědav, cože se to za zvláštní exemplář vyskytlo v jeho přítomnosti. Tady do vztahu první vystartuje Střelkyně a umně nastřelí toho svého Štírka k jakékoliv použitelnosti. Střelec na svou Štířici pouze střílí nějakou dobu očima, neb z ní má respekt až na půdu a cítí, že tady něco visí ve vzduchu, co silně vybočuje z jeho běžné praxe úspěšného průkopnického záletníka. Kombinace hravé erotiky s pověstnou štírovskou smyslností je pořádně vydatným energetickým dopingem, a tak není divu, že se Střelec svého Štírka jenom tak lehce nechce vzdát. Pokud zůstanou v pevném vztahu a založí rodinu, je to Střelec, který se vesměs podřizuje svému Štírku a seká latinu. Na oplátku má v partnerovi toho nejskvělejšího přítele a nejněžnějšího milence i celoživotní oporu, kterou by jinde těžko hledal. Štír dává do vztahu všechno, pod heslem: buď všechno, nebo nic. Pokud je podváděn, dlouho mlčí a nedá na sobě nic znát, i když to ví. Jeho intuice je nelítostná. Pak počká na vhodnou chvíli a vystaví hříšníkovi účet. Ten je mastný a naprosto přesný. Nic nikdy u Štíra nejde vrátit zpátky, a tak i tato pohádka končí. Střelec se vzpamatuje z šoku, až když je definitivně pozdě a je opuštěn. Vesměs je to Štířice, která definitivně končí. Profesně se ovšem ctí a uznávají, a také velmi dobře spolu vycházejí. Vhodnější je šéf Střelec, než šéfka Štírka. Je tady větší přirozená tolerance a víc kyslíku ve vzduchu. Ve vztahu se vesměs rodí jedináčci. Více dětí je výjimkou, která spíš potvrzuje toto pravidlo.

Štír – kozoroh
Zemsky stabilní a houževnatý Kozoroh dlouho přehlíží aktivní nájezdy Štíra a drží si jej úspěšně od těla. Obyčejně ovšem nevydrží Kozorožka, kterou Štír posléze úspěšně zpacifikuje. Ráj, který s ním zažije v posteli, ji natolik vykolejí z rovnováhy, že zapomene na všechna svá předsevzetí a stane se z ní v době zamilovanosti totální diblík, který je schopen naprosto všeho. Nic není svaté a její Štírek je z ní naprosto nadšen. To Kozoroh, když narazí na Štíříci, dlouho nedůvěřivě kolem ní krouží, neb tuší, a velmi správně, že to by mohla být velmi nebezpečná parketa. Štírka v naprosté pohodě klidně vyčká, až Kozoroh dokrouží. Pak jej uhrane a má vystaráno. Traduje se, že žena Štír a muž Kozoroh kdysi spolu byli v mnoha životech a teď si pouze opět něco odpilovávají z toho, co v minulosti nestihli nebo nemohli. Kozorožka svého Štírka ovšem dokáže přetvořit na perfektního taťku a obout časem do pohodlných domácích bačkůrek. Má tady zajištěn kvalitní servis jak v sexu, tak domácího komfortu, proč by tedy zlobil a taky měnil. Dětí se tu rodí požehnaně, neb Kozorožka touží po velké rodině a Štír jí rád vyhoví. Jsou také pozornými a pečlivými rodiči. Zato Kozoroh se spokojí s jedináčkem a spíš preferuje zahraniční dovolené se svou skvělou Štírkou a osobní kariéru. Pracovně spolu moc dobře nevycházejí, je tady příliš velká rivalita. Šéf Kozoroh svou podřízenou Štířici obdivuje a šéfka Štířice svého Kozoroha uzurpuje. Naopak, šéf Štír svou podřízenou Kozorožku zahrnuje absolutní důvěrou a svěří ji i podnikové tajemství raději, než když má použít na tyto účely podnikový trezor.

Štír – vodnář
Tohle spojení se obyčejně vyskytuje velmi zřídka, i když vzduch velmi dobře spolupracuje s vodou. Tady se ovšem setkávají dvě naprosto odlišné nátury, které jsou každá totálně zabořena někde jinde. Štír chce vlastnit jak fyzicky, tak psychicky a Vodnář, co nenávidí, je jakýkoliv styl osobního omezování, a tak než dojde k vyjasnění těchto přirozených polarit, může fáze zamilovanosti působit jako zahřívací kolo před akční generálkou. Zvědavý Vodnář do té doby vrtá slovně do Štírky, až ho svým osobitým způsobem uzemní a on fascinovaně zbystří. Na toho zvláštního exota, který mu vletěl do života, se začne dívat čím dál s větším zalíbením a posléze i naprostým nadšením. Zato Štír Vodnářku nebere zprvu vůbec vážně, neb se mu zdá, že je kapku mišuge a potřebovala by trochu ubrat kyslík. Po nějaké době se toho sám ujme, ale tak úspěšně, že ubírání a přidávaní kyslíku se mu zcela zalíbí také proto, že ten originál je pořád naživu a skvěle naladěn. Oba dva mají hnací motor Vesmírné energie, která se v nutnosti zapaluje raketově, zejména když jde o oblast sexu. Ten je ve vztahu tím největším pojítkem, a pokud funguje, je vše OK. Kdo má první koho dost je Vodnář, protože se mu nelíbí, že musí pořád u Štíra sedět. Vzbouří se a odfrčí opět do dáli za někým jiným. Zejména Štírka to nese velmi těžce a snaží se toho svého skvělého exota dostat do vztahu zpět. Ovšem marně. Tady vždy bude záležet, nakolik se dokáží přizpůsobit jeden druhému. Děti vesměs jsou více adaptabilnější na rodiče Vodnáře, i když milují oba dva. Štír jako šéf se v tomto vztahu nedoporučuje.

Štír – ryby
Vodní znamení, které se tady setkává v kombinaci silného Štíra a poměrně labilní Rybičky je vesměs vzácné, a pokud se takový vztah naváže, je to vždy tím, že Rybička svýma nebesky čistýma očima Vesmírných studánek svého Štírka přímo uvázala, a ten je jí prostě totálně oddán. Je to prazvláštní vztah, který je vybudován na velkém pocitu potřebnosti. Vede až k otcovské ochraně, v případě, že jde o kombinaci Štír-Ryba, nebo mateřské kombinaci Štírka-Ryba. Paradoxně je to ovšem jedno z nejsilnějších partnerských pout ve zvěrokruhu, a je tady skutečně velmi silná a až mysticky posvátná láska na celý život. Pouze malé procento z těchto svazků se rozchází a vztah překonává úspěšně všechna úskalí, která jim život nastraží. I sex je prazvláštně mystický, jakoby ani nebyl z tohoto světa, spíš obřad, kterým se tenhle hluboký vztah pokaždé znovu a znovu narodí a posvěcuje. Dokáží i velmi dlouho sexuálně abstinovat bez nevěry. Sex je pro ně přirozeným duševním ventilem, ne fyzickým. Jsou to jedni z nejlepších rodičů zvěrokruhu a svými dětmi jsou velmi milovány. O své potomky se starají se skutečnou obětavostí a nezřídka je provázejí i v dospělosti a pomáhají jim, jak jen můžou. Jako kolegové v práci se lépe snáší žena Štírka a muž Ryba než opačně, protože je tady větší předpoklad, že nad svou Rybičkou převezme časem osobní záštitu, nebo-li jakýsi patronát. Ryba ve vedoucí pozici se vyskytuje jen zřídkakdy, a tak není divu, že obyčejně jsou to Štíři, kteří se snaží i v pracovních vztazích být Rybce ve všem nápomocni. Ryba je jim zato vděčná, nezlobí a plní si tak co nejsvědomitěji vše, co se od ní očekává.
Uveřejněno s laskavým svolením autorky Mgr. Libuše PERNOVÉ (web: Vecernice)

Poslední úprava stránek: 12. března 2011