Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Sluneční znamení
    Co je sluneční znamení? Určitý úsek zvěrokruhu - Beran, Býk, Blíženci atd. - ve kterém se Slunce nacházelo v okamžiku, kdy jste se poprvé nadechli. Je to přesně to znamení, které obyčejně zná každý, to znamení, které obyčejně hledáme v novinových horoskopech. Jestliže jste se narodili v první nebo poslední den znamení, musíte znát přesný čas narození a zeměpisnou délku a šířku místa narození, abyste zjistili, zdali už Slunce do té doby nevstoupilo do dalšího znamení. Jinými slovy, počáteční a konečná data slunečních znamení jsou v různých astrologických knihách přibližná, a to byste si měli zapamatovat. Těmto dvěma dnům se říká zlomová data a neměli byste se jimi nechat zmást. Někteří astrologové jim dokonce připisují delší období. V každém případě se jim pro laika přičítá příliš velký význam. Jestliže bylo Slunce v době vašeho narození v Blížencích, byli to Blíženci; jakkoli blízko to bylo zlomovému datu, a nic to nemůže změnit. Vlivy, které na vaši osobnost mohou mít znamení předcházející či následující Blížence, nikdy vaši charakteristiku nenaruší natolik, aby se z vás stal Býk nebo Rak. Nic nemůže zastínit zář Slunce nacházejícího se ve vašem znamení. Variace pramenící z toho; že jste se narodili v den zlomu, nejsou nikdy natolik silné, aby podstatně změnily vaši osobnost danou příslušným znamením. Důležité je zjistit pomocí času zrození, že jste se narodili ještě v rozmezí toho kterého znamení, a potom můžete na ostatní vlivy klidně zapomenout.
    Říká se, že Sluneční znamení má přibližně osmdesáti procentní přesnost. Ale nativní horoskop a tedy i charakter člověka je ovlivněn pochopitelně i mnoha jinými faktory. Pokud jste se narodili 9. října, jste samozřejmě Váhy, protože Slunce bylo ve Vahách, a asi osm z deseti znaků znamení Vah se projeví ve vašem charakteru. Nicméně Měsíc,.který určuje emoce, mohl být v Beranu, a tak zabarví vaše citové projevy vlastnostmi Berana. Merkur, který ovlivňuje mysl, mohl být ve Štíru, takže vaše duševní procesy budou mít často povahu Štíra. Mars, který kromě jiného určuje řeč a pohyby, mohl být v Býku, takže budete mluvit spíš pomalu - jako Býk. Venuše mohla být v Panně, čímž vám dala v zásadě Pannin přístup k lásce, stejně jako k uměleckým a tvůrčím záležitostem - a tak to pokračuje s dalšími planetami. Přesto žádná z těchto poloh nevymaže úplně vaše základní vlastnosti dané postavením Slunce ve Vahách. Jenom vytříbí detaily vaší komplexní osobnosti.
    Chcete-li získat stoprocentně správnou analýzu, musí se vzít v úvahu ještě další faktory. Aspekty tvořené planetami a světly při vašem narození mohou pozměnit jejich účinek ve znameních. Ovšem nejdůležitější faktor je váš ascendent znamení vycházející na východním obzoru v okamžiku, kdy jste se poprvé nadechli - a jeho přesný stupeň. Ascendent značně modifikuje osobní zjev (i když sluneční znamení k tomu má také hodně co říci) a formuje vaši skutečnou vnitřní povahu, ze které vycházejí motivace vašeho slunečního znamení. Pokud je například váš ascendent ve Vodnáři, můžete mít silné sklony typické pro Vodnáře a budete se divit, proč popis vašeho slunečního znamení Blíženců neobsahuje všechny zvláštnosti a skrytá přání. Dvě nejdůležitější pozice v každém nativním horoskopu jsou, kromě slunečního znamení, ascendent a lunární znamení.
     
Beran Býk Blíženci Rak
       
Lev Panna Váhy Štír
       
Střelec Kozoroh Vodnář Ryby
               

Poslední úprava stránek: 12. března 2011